Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

St. Patrick's - Steaua 1-2. Rezervele Nicolita si Ochirosii rezolva un meci slab al Stelei

::   :: Stiri

In jos

St. Patrick's - Steaua 1-2. Rezervele Nicolita si Ochirosii rezolva un meci slab al Stelei Empty St. Patrick's - Steaua 1-2. Rezervele Nicolita si Ochirosii rezolva un meci slab al Stelei

Mesaj Scris de Kove Vin Aug 28, 2009 12:36 am

Steaua a cistigat cu 2-1 in fata lui St. Patrick's in Dublin dupa ce a fost condusa si a tremurat minute bune in fata unei echipe net inferioare, dar purtata pe sus de un public fantastic. A fost nevoie de inspiratia lui Bergodi, care i-a introdus in repriza secunda pe Nicolita, Surdu si Ochirosii, cei trei lucrind ambele goluri.
Steaua a jucat prima repriza la ralanti, jucatorii fiind prea siguri de calificare dupa 3-0 in tur. A venit insa minutul 49, cind O'Connor a inscris impotriva cursului jocului, dupa o gafa uriasa a lui Tudose in propriul careu.
Au urmat zece minute de foc la poarta lui Zapata, culminind cu bara lui Cawley (lovitura libera) din minutul 54.
A urmat momentul de inspiratie al lui Cristiano Bergodi. Sesizind degringolada din jocul Stelei, italianul i-a trimis in teren pe Nicolita, Surdu si Ochirosii. Rezultatele s-au vazut imediat.
In minutul 80, Nicolita a sprintat 60 de metri si a egalat dupa un sut la vinclu, iar in minutul 89, Ochirosii a adus victoria dupa o faza lucrata de Banel, Bibiskov si Surdu.
Sursa : Hotnews.ro