Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Cei mai buni!

3 participan?i

 ::   :: Football Players

In jos

Cei mai buni! Empty Cei mai buni!

Mesaj Scris de Armani-alex Mier Iul 22, 2009 8:52 am

Gheorghe Hagi:
„Fiecare antrenor are filosofia lui. Eu am ideile mele, strategia mea, cred ca am demonstrat ceva in viata si, de asemenea, cred ca nu mai am nimic de aratat! O data iti iese, alta data, nu. Mie ca antrenor, trebuie sa recunosc, nu mi-a prea iesit, pentru ca antrenorul depinde de foarte multi factori. Antrenorul are o mare responsabilitate si e pus intotdeauna la mijloc“.

Gica Popescu:
„Impresariatul nu era facut pentru mine. Dupa doar o luna in aceasta profesie ma simteam stingher, dar, din prea multa dragoste pentru fotbal, am facut aceasta meserie timp de trei ani. Acum, regret sincer. Cea mai mare greseala din viata mea a fost ca m-am facut impresar. Pot sa spun fara nici un pic de retinere ca nu ma mai atrage deloc fotbalul. Tinta mea in momentul de fata sunt afacerile, fiindca aici este o alta lume, in comparatie cu murdaria care exista in fotbal“.

Ilie Balaci:
„Fotbalul romanesc nu ma mai tenteaza, prefer sa merg in Golf, aici sa zicem ca nu am avut noroc. Acolo sunt si conditii excelente si pot castiga intr-un an cat ia un antrenor in Romania in 20 de ani. Nu mai urmaresc rezultate. Acum ma orientez doar spre bani. Deocamdata sunt acasa, in Bucuresti. Astept sa vad ce oferte primesc. Acolo, daca vreun seic vrea pe cineva, il ia de pe o zi pe alta. Daca sunt multumit, este bine, daca nu, mai stau acasa“.

Nicolae Dobrin:
“Eu mi-am facut datoria fata de acest sport pe teren, evolutiile mele din perioada in care eram jucator, si, in plus, am ajutat clubul meu de suflet, FC Arges, ori de cate ori am fost solicitat. Eu ma ocup de scoala mea de fotbal si nu stiu ce imi va rezerva viitorul. Fiecare are norocul lui.

Nu este insa cazul sa incep sa ma plång”.



Ultimele actiuni ale celor patru

Gica Hagi. A antrenat pe Poli Timisoara, echipa de la care a demisionat in urma cu un an. Chiar daca i-a pus la dispozitie un buget generos pentru transferuri, patronul lui Poli nu a mai avut rabdare cu antrenorul Hagi, cerandu-i rezultate imediate, fapt ce a dus la ruptura.

Gica Popescu. Inca inainte de a abandona activitatea competitionala, a anuntat ca este interesat de munca de birou. Dupa ce in 2005 a pierdut alegerile pentru functia de presedinte al FRF, „Baciul“ a iesit complet din scena.

Ilie Balaci. „Printul Desertului“ a fost demis la sfarsitul anului trecut de la carma formatiei Al Shabab din Emiratele Arabe Unite. Ultima sa tentativa de a antrena in Romania a avut loc in sezonul 2000-2001, cånd a stat pe banca Universitatii Craiova doar cinci etape.

Nicolae Dobrin. Legat pe viata de FC Arges, „Gascanul“ a raspuns prezent ori de cate ori echipa de suflet a avut nevoie de el. In toamna trecuta s-a implicat mai activ in viata echipei, colaborand cu italianul Giannini, din pozitia de director tehnic.

Sursa: Gardianul

Armani-alex
Staff
Staff

Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 22/07/2009
Varsta : 32
Localizare : oradea

Sus In jos

Cei mai buni! Empty Re: Cei mai buni!

Mesaj Scris de Kove Mar Iul 28, 2009 10:00 pm

Parerea mea e ca Nicolae Dobrin ar fi ajuns un jucator mai mare ca Hagi daca era lasat sa plece afara sa joace la o echipa mare. Cred ca a fost cel mai mare fotbalist al Romaniei pacat ca nu a fost lasat sa demonstreze.
Kove
Kove
Staff
Staff

Numarul mesajelor : 84
Data de inscriere : 23/06/2009
Varsta : 33
Localizare : IASI

http://metalulvladeni-forum.clubme.net

Sus In jos

Cei mai buni! Empty Re: Cei mai buni!

Mesaj Scris de ExTrEmE^^ Joi Iul 30, 2009 2:47 pm

Da ai dreptate Kove era foarte bun Sad
ExTrEmE^^
ExTrEmE^^

Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 30/07/2009
Varsta : 26
Localizare : Timisoara

http://www.help.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cei mai buni! Empty Re: Cei mai buni!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 ::   :: Football Players

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum